Z prezydentem przy kawie

Z prezydentem przy kawie

W piątek, 22 listopada br., po raz pierwszy spotkałem się z mieszkańcami naszego miasta w nowej, luźnej formule, przy kawie i dobrym ciastku.Okazją do tych spotkań stała się rocznica zaprzysiężenia na urząd. Ten ciekawy pomysł z pewnością będę chciał realizować corocznie, ponieważ dao się odczuć, że mieszkańcy potrzebują również takiej formy rozmowy.

W kawiarni „Kawa i maszket” przy ulicy Katowickiej 8 udało mi się wraz z moimi współpracownikami porozmawiać się z blisko 50 osobami, które przedstawiły swoje i miejskie problemy oraz nadzieje na przyszłość. Mieszkańcy zgłosili swoje propozycje na rozwój oraz poprawę sytuacji miasta.

Całość konsumpcji opłaciłem ze swoich prywatnych pieniędzy.

 

Aktualizacja 25.02.2020!

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wczorajsze rozmowy - zarówno za te w Carin Caffe, jak i w drodze powrotnej do domu. Słowa wsparcia, jakie usłyszałem od Was, są niezwykle budujące i motywują do kolejnych działań. Dziękuję również gościom z Chropaczowa i z Chorzowa, którzy przybyli na spotkanie.

Podczas spotkania dominowały tematy lokalowe oraz kwestia bezpieczeństwa, czyli w zasadzie "typowe dla Lipin". Niemniej zarówno podejście MPGL Świętochłowice do lokatorów i dogodności, jakie wobec nich stosuje, a także ostatnie statystyki policyjne wskazują, że działania, których się podjąłem w Waszej dzielnicy (m.in. zwiększenie patroli) już przynoszą wymierne korzyści.

Jestem przekonany, że już wkrótce wszyscy przekonają się, jak zależy nam na nowym wizerunku Lipin. Wieloletnie zaniedbania powodują, że proces ten jest wydłużony, ale najważniejsze, że zmierzamy we właściwym kierunku. W II połowie marca na szczeblu regionalnym kontynuujemy spotkania w sprawie projektu "Nowe Lipiny", po którym wskażę kolejne kroki działania. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.11-01-2020

Social media

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger