Z wizytą w zasobach miejskich w centrum Świętochłowic
02-07-2021

 

 

Centrum miasta – jak będzie wyglądać w niedalekiej przyszłości? O tym i nie tylko rozmawiałem z prezesem MPGL Świętochłowice Tomaszem Lemańskim podczas kolejnej roboczej wizyty w naszych zasobach komunalnych. Towarzyszyła mi też małżonka, radna dzielnicy Centrum.
 
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że budynek przy ul. Katowickiej 15 powinien nadawać ton dzielnicy Centrum. Niestety, został wygaszany w 2013 r., by w 2017 r. zostać wyłączony z eksploatacji. Obecnie prowadzone są negocjacje z potencjalnymi nabywcami, którzy mają kilka mocno zróżnicowanych pomysłów. Jestem przekonany, że ostateczne rozstrzygnięcie będzie dla Was wielkim przyjemnym zaskoczeniem!
 
Plac obecnego targowiska zasługuje na miano strachowiska. Dlatego poddaliśmy pod rozwagę jednemu z najemców alternatywne rozwiązanie, na którym mogą skorzystać obie strony – przedsiębiorcy i miasto. Wkrótce usiądziemy do rozmów, by wyłonić ostateczną koncepcję. W konsekwencji w przyszłym roku byłyby wyburzane obecne budy i w końcu zaczniemy realizować sen, a nie wciąż tylko śnić, o rynku świętochłowickim.
 
Odwiedziliśmy też siedzibę spółdzielni socjalnych, które choć powstają w bólach, skrzętnie organizują się przy ul. Kubiny 29A. Niestety, pandemia mocno powstrzymała pierwotny animusz. Jeśli jednak sytuacja szybko wróci do normalności, wszyscy będziemy dumni z ich funkcjonowania.
 
Dzisiejsze spotkanie jest pokłosiem rozmów i koncepcji, jakie powstają w środowisku radnych z dzielnicy Centrum – Agnieszka Beger, Bożena Wojciechowska-Zbylut i Tomasz Grudniok. Jestem przekonany, że krok po kroku przywrócimy zasłużone życie w centrum miasta. Do kolejnych rozmów, również z Waszym udziałem, powrócimy po wakacjach.

 

Z wizytą w zasobach miejskich w centrum
Z wizytą w zasobach miejskich w centrum
Z wizytą w zasobach miejskich w centrum
Z wizytą w zasobach miejskich w centrum
Z wizytą w zasobach miejskich w centrum
Z wizytą w zasobach miejskich w centrum

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger