Europejski Kongres MŚP 2021
30-09-2021

 

 

Kontrowersje zapisów podatkowych, odwieczne błędy w systemie podatkowym i próba ich naprawienia, ale też polepszająca się sytuacja finansowa Miasto Świętochłowice, były tematami jednego z panelów Europejski Kongres MŚP w Katowicach, organizowany przez Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, podczas którego rozmawiałem m.in. z:

  • Prof. Adam Mariański – Przew. Krajowej Rady Doradców Podatkowych,
  • Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich,
  • Tomasz Zjawiony – Prezes RIG.

Odzyskana po pięciu latach zdolność kredytowa rodzi coraz bardziej komfortową sytuację w mieście, w której możliwa jest realizacja nierealnych do tej pory inwestycji – remont ul. Łagiewnickiej, zjazd z DTŚ na tereny inwestycyjne, budowa boiska pełnowymiarowego, projekt hali sportowej, etc. Aby dojść do dzisiejszej sytuacji, nie było łatwą decyzją podniesienie stawki podatkowej (od nieruchomości, środków transportu, etc.). Z drugiej strony oferowaliśmy przedsiębiorcom zachętę w trudnych sytuacjach, jak zmniejszenie opłaty w pasie drogowym, możliwość reklamy na nośnikach miejskich czy lokal za złotówkę.


Nowe inwestycje pobudzają rynek, tworzą nowe miejsca pracy, zwiększają dochody firm, poprawiają wizerunek miasta. Symbioza pomiędzy przedsiębiorcami a samorządem musi być zachowana.

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger