Miasto, w którym warto żyć!
18-03-2020

Tu założyłem rodzinę, tu mieszkam i pracuję.

 

 

Od 2006 roku mieszkam w Świętochłowicach, mieście, w którym założyłem swoją rodzinę, i z którym związałem swoje życie. Jestem zaszczycony, że dziś mogę dla tego miasta także pracować.

W 2000 roku ukończyłem studia w zakresie edukacji społeczno-politycznej w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie (licencjat), a w 2002 roku – magisterskie studia politologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Kształciłem się też podyplomowo z zarządzania projektami unijnymi w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Po studiach wyjechałem do Wielkiej Brytanii, gdzie pracowałem m.in. w Westminster City Council. W 2006 powróciłem do Polski i zamieszkałem w Świętochłowicach, skąd pochodzi moja żona Agnieszka. W latach 2007–2011 pracowałem jako inspektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, następnie do 2012 zarządzałem projektami informatycznymi w firmie konsultingowej. W latach 2012–2016 pracowałem w biurze rektora Politechniki Śląskiej, a od 2016 jako broker technologii w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej. W 2015 powołałem do życia stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice i zostałem jego prezesem.

W wyborach samorządowych w 2018 kandydowałem z ramienia KWW Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice na prezydenta Świętochłowic. W pierwszej turze uzyskałem 31,20% głosów, co dało mi drugi najlepszy wynik. W drugiej turze zdobyłem 50,35% poparcia, co przełożyło się na wybór na Prezydenta Świętochłowic, który to urząd objąłem 22 listopada 2018 roku.

MOJA RODZINA

To dla niej przyjechałem do Świętochłowic i dla niej w Świętochłowicach zostałem. To w niej jestem dumnym ojcem dwóch córek bliźniaczek, które – pomimo trudnego startu w życie z powodu skrajnego wcześniactwa – dziś osiągają wiele sukcesów w różnych dziedzinach.  To z rodziną spędzam wolny czas, podróżuję i odkrywam nowe miejsca. Moje dzieci to dla mnie największa motywacja do tworzenia bezpiecznego, przyjaznego i zadbanego miasta, z którego będą dumne.

ZDROWIE I REKREACJA

Wyznaję zasadę: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Całoroczna aktywność fizyczna to dla mnie podstawa. Wytrzymałość systematycznie buduję na siłowni, kondycję jeżdżąc na rowerze, a odporność poprzez kąpiele w zimnej wodzie w okresie zimowym. Morsowanie, szczególnie w przyjaznej atmosferze ze Świętochłowickim Klubem Morsów „Harciole” to również sposób na hartowanie nie tylko ciała, ale i ducha. Zdrowie i dobre samopoczucie są ważnym czynnikiem pozwalającym mi realizować  założone długofalowe cele. Bo takich potrzebują Świętochłowice.

WIZJA MIASTA

Świętochłowice, które chcę wspólnie z mieszkańcami budować, to miasto przyjazne dla mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji społecznych. To miasto, w którym relacje między ludźmi są budowane są na zaufaniu i wzajemnym szacunku, gdzie doceniany jest potencjał tych młodszych i doświadczenie tych starszych. U jednych zaszczepiana jest przedsiębiorczość oparta na innowacyjnych rozwiązaniach, inni otrzymują wsparcie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Funkcjonowanie podmiotów publicznych jest transparentne, a wsparcie  dla organizacji społecznych jest sprawiedliwe. Całość odbywa się w poszanowaniu miejscowego dziedzictwa historycznego i kulturalnego.


 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger