Świętochłowicom warto pomagać!
22-03-2020

Dzisiejsze Świętochłowice to miasto wielu potrzeb. To miejsce, które chce i może się rozwijać. To nasz wspólny dom, bliski każdemu z mieszkańców.

 

 

Świętochłowice to również miasto, które doświadczyło w swej najnowszej historii wiele złego, przede wszystkim ze strony osób, które wbrew zdrowemu rozsądkowi wpędziły miasto w potężne zadłużenie. Dzisiaj pracujemy, aby ustabilizować sytuację finansową i zapewnić Świętochłowicom perspektywy rozwoju.

Aby mogło się to stać, musimy stanowić samorząd otwarty dla każdego, kto chce i może miastu pomóc. W tym celu prowadzę politykę przyjazną dla instytucji i organizacji o charakterze centralnym oraz regionalnym.

Po raz pierwszy od lat głos Świętochłowic zaczął się liczyć na forum regionu. Regularnie odwiedzają nasze miasto członkowie Zarządu Województwa Śląskiego oraz Wojewoda. Świętochłowice są zapraszane do realizacji wielu projektów. Jednymi z najważniejszych sukcesów są: podpisanie porozumienia trójstronnego pomiędzy Gminą Świętochłowice, Województwem Śląskim i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, co stało się po raz pierwszy w historii miasta.

To podczas mojej kadencji po raz pierwszy do Świętochłowic i to dwukrotnie przyjechał Premier Rządu RP Mateusz Morawiecki, gościliśmy również Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Gościmy w mieście ministrów, posłów i europosłów. Odnowiliśmy dobre relacje z naszymi miastami partnerskimi.

To wszystko jest niezwykle potrzebne, dzięki temu bowiem nasi partnerzy w regionie, przedstawiciele Rządu RP, Prezydent RP oraz wpływowi politycy mają dziś wiarę i świadomość, że Świętochłowicom warto pomagać!

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger