Rozwój ROD w Świętochłowicach
09-12-2021

 

 

Niezwykle cieszy mnie każde działanie, przysparzające w Świętochłowicach miejsc, w których mieszkańcy mogą spędzać czas w otoczeniu zieleni i przyjaciół. Należą do nich Rodzinne Ogródki Działkowe tworzone i zarządzane przez prawdziwych pasjonatów! To zaszczyt dla mnie – zwłaszcza jako działkowca – że uchwałą Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców zostałem wyróżniony odznaką „za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”.

 

Dzięki wsparciu miasta z roku na rok rozwija się infrastruktura świętochłowickich ROD. Serdecznie dziękuję za wszystkie wspólne działania – zrealizowane i planowane, o których mówiłem podczas wtorkowej narady szkoleniowej Delegatury Rejonowej PZD w Rudzie Śląskiej prezesów ROD z Rudy Śląskiej i Świętochłowic.

 

Ale idziemy jeszcze dalej! Moje październikowe spotkanie z mieszkańcami rozpoczęło proces tworzenia kolejnych ogródków działkowych na terenie tzw. „Bany” w dzielnicy Lipiny. W jego powstanie zaangażowało się kilka osób, które zawiązały stowarzyszenie i mogą liczyć na pomoc doświadczonych działkowców.

 

Jednym słowem: może i za oknem zima, ale w sercu: wiosna!

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger