Rozwój epidemii w Polsce
19-10-2020

 

 

W związku z dynamicznie rozwijającym się zagrożeniem pandemicznym, zarówno w regionie jak i w naszym mieście, informuję o szeregu bieżących działań, jakie podejmujemy, aby zapewnić w Świętochłowicach wysoki poziom bezpieczeństwa. Wśród tych działań zwracam przede wszystkim uwagę na następujące fakty:
  • wróciła formuła tygodniowych spotkań Sztabu Kryzysowego, które to spotkania z uwagi na bezpieczeństwo są oczywiście prowadzone w trybie wideokonferencji. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w dniu dzisiejszym.
  • zarówno Urząd Miejski, jak i podległe jednostki systematycznie ograniczają bezpośrednią obsługę. Celem jest zapewnienie mieszkańcom gwarancji bezpiecznego załatwiania swoich spraw.
  • z uwagi na fakt, iż Wojewoda Śląski zgłosił już do Ministerstwa Zdrowia potrzebę realizowania przez ZOZ Świętochłowice świadczeń dla pacjentów z potwierdzonym COVID-19, jesteśmy na etapie przygotowań do ewentualnych doraźnych zmian organizacyjnych w szpitalu. W przypadku podjęcia przez Ministerstwo takiej decyzji o szczegółach na bieżąco będzie informował ZOZ Świętochłowice.
Szanowni Mieszkańcy, aktualnie mamy do czynienia z lawinowym wzrostem potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Dziś jest to już 128 przypadków, kiedy zaledwie kilka dni temu było ich 55. Dlatego należy się spodziewać, że liczba ta może dalej wzrastać.
 
Apeluję tutaj do wszystkich Państwa o rozwagę i zachowanie obowiązujących rygorów higienicznych i przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Chcę jednoznacznie podkreślić, iż celem moim i moich współpracowników jest prowadzenie efektywnych działań gwarantujących mieszkańcom maksymalny poziom bezpieczeństwa w tym trudnym czasie.

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger