Odwołanie Zastępcy Prezydenta
19-01-2022

 

 

Zarządzanie miastem bardzo przypomina wioślarstwo zespołowe. To od pełnej synchronizacji zawodników, podziału energii i obierania wspólnego kierunku zależy to, czy dana drużyna osiągnie sukces.


Odkąd zostałem prezydentem miasta to właśnie taką drużynę chciałem tworzyć, opierając się na zaufanych i kompetentnych współpracownikach w pełni podzielających moją wizję zarządzania miastem i angażujących się w jej realizację.


Mając na uwadze obecną sytuację, nowe wyzwania, jakie stoją przed nami, postanowiłem odwołać Adama Trzebinczyka z funkcji Drugiego Zastępcy Prezydenta. Tym samym dobiegła końca nasza ponad dwuletnia współpraca w Zarządzie Miasta, którą osobiście uważam za dobrze spożytkowaną i związaną z wieloma sukcesami, w których Adam odgrywał ważną rolę – za to mu w tym miejscu dziękuję.


Życzyłem mu dziś, aby droga, którą wybrał (zawodowa w „coachingu” i polityczna) rozwijały się zgodnie z jego planami i zamierzeniami. W zespole potrzebuję zawodników skupionych, wiosłujących zgodnie w tym samym kierunku i w pełni zaangażowanych na celach, jakie stoją przed miastem, szczególnie w tych trudnych czasach. Dlatego uważam, że pomimo osobistej sympatii, jaką go darzę, uczciwiej - zarówno dla nas, jak i mieszkańców miasta - będzie rozdzielenie tych funkcji.


Szanuję Adama i będę mu kibicował w kolejnych etapach życia, mając nadzieję, że to, czego tutaj się nauczył, będzie procentowało w przyszłości. Jestem przekonany, że Adam ma wielkie szanse zrealizować ambitne cele mierzące w politykę na wyższym poziomie, w czym pomogą mu zdobyte na stanowisku wiceprezydenta wiedza i doświadczenie oraz jego relacje z politykami dużego formatu. Być może dzięki temu w kolejnych wyborach, zgodnie z jego ambicjami, będziemy mieli posła reprezentującego nasz okręg wyborczy, który będzie walczył o to, aby działo się w nim jak najlepiej. Dlatego obraz, jaki mu wręczyłem, ma mu przypominać miejsce, w którym otrzymał szansę, by wypłynąć na szerokie wody wielkiej polityki. Powodzenia!

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger