Wybory Prezydenckie muszą być bezpieczne!
02-04-2020

 

 

Drodzy mieszkańcy, najważniejsze dla mnie jest Wasze zdrowie i życie i robię wszystko, aby liczba mieszkańców Świętochłowic nie pomniejszyła się o ofiary koronawirusa. To właśnie na walce z pandemią koncentruję całą swoją działalność.

Na pytanie, czy jestem za przeprowadzeniem wyborów 10 maja, odpowiadam krótko: Chcę, żeby wybory odbyły się w terminie, w którym zarówno członkowie komisji obwodowych, jak i mieszkańcy-wyborcy będą czuli się bezpieczni i będą chcieli w nich uczestniczyć. Nie pozwolę też narażać życia i zdrowia urzędników, którzy odpowiadają za przygotowanie wszystkich procedur związanych z wyborami.

Wybraliście mnie na Prezydenta Miasta z ramienia Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice. Pozostaję wierny ideałom organizacji pozarządowych: apolityczności i pracy na rzecz mieszkańców, a nie partyjnym rozgrywkom. Nie dam się wciągnąć w polityczne kłótnie, które dziś w Miasto Świętochłowice forsuje głównie stowarzyszenie RdŚ pod przewodnictwem radnego Bartosza Karcza, będącego jednocześnie liderem partii PO w Świętochłowicach. Czy w tym przypadku w działaniach stowarzyszenia, które powinno być apolityczne chodzi wyłącznie o zdrowie mieszkańców, czy może jednak w grę wchodzą partyjne interesy? Ja wraz z członkami zarządu Przyjaznych stoimy poza polityką.

Nie godzę się na zbijanie politycznego kapitału na pandemii. Warto, by ci, którzy tak intensywnie komentują kwestie wyborów, wykazali się równie dużą determinacją w skutecznym zwalczaniu koronawirusa i pomocy tym, którzy ponoszą skutki pandemii. Realna pomoc, a nie politykowanie – o to w tej chwili chodzi.

Podjąłem szereg działań, które służą Wam, lekarzom, pracownikom, pacjentom, wolontariuszom. Wśród nich jest pomoc finansowa i rzeczowa dla mieszkańców, przedsiębiorców oraz tych, którzy znajdują się na pierwszej linii walki z pandemią - ZOZ Świętochłowice, Stacja Pogotowia Ratunkowego Świętochłowice. To sieć wolontariatu zorganizowana przez miasto. To liczone w setkach i tysiącach środki zabezpieczenia, które trafiają do pracowników i wolontariuszy – maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące.

Po raz kolejny apeluję o to, by podjazdową wojnę zastąpić walką ze wspólnym wrogiem, jakim jest koronawirus. TO NIE CZAS NA WALKĘ POLITYCZNĄ!

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger