Ruszamy z remediacją Stawu Kalina
01-04-2021

 

 

Dziś uprawomocniło się pozwolenie na budowę, więc prace budowlane ruszają na Stawie Kalina pełną parą! Zamiast sztampowego "wbicia łopaty", w ziemię wgryzły się profesjonalne maszyny.


Dzisiejszym dniem wchodzimy w kolejny etap remediacji Kaliny. Prace budowlane, które rozpoczęły się 3 miesiące wcześniej niż planowano (!), obecnie koncentrują się na oddzieleniu hałdy od stawu konstrukcją żelbetową. W związku z tym czasowo mogą Was czekać utrudnienia w poruszaniu się, lecz wykonawca zobowiązał się je minimalizować. Mam też zapewnienie, że powietrze podczas prac będzie stale i ściśle kontrolowane. Prace związane z budową bariery potrwają ok. dwóch miesięcy.


Za około 2 tygodnie, planujemy zorganizować spotkanie, na którym zaprezentowane zostaną wizualizacje stosowanych technologii na Kalinie. Już teraz zapraszam mieszkańców pobliskich terenów do zgłaszania się do udziału w spotkaniu pod postem. Niestety, ze względu na obostrzenia reprezentacja mieszkańców nie może być większa niż 5 osób. Jeśli macie Państwo zapytania do wykonawcy, proszę również o umieszczenie ich pod poniższym postem. Deklaruję chęć stałej komunikacji ws. tego, co się dzieje na stawie Kalina, dlatego wraz z wykonawcą będziemy na bieżąco informować o postępach prac.

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger