Ruszył przetarg na przebudowę ul. Przemysłowej i zjazdu DTŚ
11-03-2021

 

 

Ruszyło postępowanie przetargowe na remont ul. Przemysłowej wraz z budową zjazdu z Drogowej Trasy Średnicowej. Termin składania ofert trwa do 26 marca.


Inwestycja fachowo nazwana została "przebudową wraz z rozbudową układu komunikacyjnego ul. Przemysłowej wraz z połączeniem do drogi wojewódzkiej DW902 (DTŚ)". Zjazd z Drogowej Trasy Średnicowej pozwoli na powstanie nowych terenów inwestycyjnych (blisko 30 ha) oraz ułatwi dojazd do działających firm na terenie dzielnicy Lipiny.

 

Zakres prac obejmuje:

  • przebudowę odcinka ul. Przemysłowej od skrzyżowania z ul. Mickiewicza, aż do istniejącego obiektu inżynierskiego w ciągu DW902;
  • budowę wielowlotowego skrzyżowania skanalizowanego łączącego projektowaną ul. Przemysłową, łącznicę północną z DTŚ oraz zjazd ze skrzyżowania (bez przejazdu) w kierunku pod istniejący wiadukt z DTŚ, który w przyszłości ma zostać rozbudowany w południową łącznicę;
  • budowę łącznicy DTŚ wraz z najazdem na nasyp jezdni głównej DW902 oraz z pasami włączenia i wyłączenia.

W grudniu ub.r. Miasto Świętochłowice otrzymało do tej inwestycji dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o wartości 14 mln zł.

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger