Pożegnanie proboszcza z Chropaczowa
27-08-2020

 

 

Dziś w parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej w Chropaczowie swoją posługę po 21 latach zakończył ks. proboszcz Eugeniusz Pluta. Uroczystą mszę w tej intencji poprowadził ks. dziekan Grzegorz Borg wraz z pozostałymi proboszczami parafii świętochłowickich.

Dla wielu parafian ks. Eugeniusz Pluta był i nadal jest autorytetem, zawsze pełen optymizmu. Wzbudzał szacunek swoją pracowitością. Jego poczucie humoru wywoływało uśmiech na twarzach parafian, zwłaszcza, gdy w anegdotach i żartach używał czystej ślonskiej godki.

W słowach pożegnalnych, które miałem przyjemność złożyć proboszczowi, podziękowałem za dwie wspaniałe uroczystości w tym kościele, które miały miejsce podczas jego posługi: ślub z małżonką Agnieszką i chrzest moich dzieci. Wspomniałem również o naszych rozmowach podczas okresu kolędowego. Żałuję, że więcej już ich w takiej formie nie będzie.

Jako włodarz Świętochłowic zapewniłem ks. Plutę, że drzwi miasta są dla niego cały czas otwarte. Życzę ks. proboszczowi przede wszystkim dużo zdrowia, a także powodzenia w nowej posłudze w nowej parafii.

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger