Nowoczesna pracownia w CIS
12-03-2021

 

 

Nowoczesna pracownia w niezwykłym miejscu! W Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach otworzyliśmy Amazon STEM Kindlotekę.

 

STEM Kindloteki to po prostu interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć prowadzonych przez przeszkolonego edukatora. Jestem całkowicie przekonany, że miejsce to dobrze posłuży mieszkańcom miasta Świętochłowice do zajęć edukacyjnych. Zapraszam do wzięcia w nich udziału dzieci, młodzież i dorosłych świętochłowiczan. W programie m.in. warsztaty programistyczno-robotyczne, majsterkowanie, muzykowanie i doświadczenia naukowe.

 

W jednym takim doświadczeniu wraz z Adamem Trzebinczykiem oraz z Panią Danutą Sobczyk - Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. współpracy z administracją publiczną, mieliśmy okazję wziąć udział. Była to gra na komputerowym pianinie, a dźwięki powstawały poprzez przewody elektryczne umiejscowione w szklance z herbatą i w owocach.

 

Na wyposażeniu świętochłowickiej Kindloteki znajduje się 7 tabletów oraz 6 czytników, gry i zabawy interaktywne oraz mały robot, który nadaje zaprogramowane informacje głosowe. Z rzeczy tych będzie można korzystać w Centrum Integracji Społecznej bezpłatnie, w godzinach jego pracy.

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger