Dwa lata od wyborów
04-11-2020

 

 

Moi Drodzy,
równo dwa lata temu - w demokratycznych wyborach - dokonaliście wyboru nowego prezydenta miasta. Okazaliście mi kredyt zaufania i wiarę w przyjazne Świętochłowice. Na dniach dokonam rozliczenia swoich dotychczasowych działań, tak aby każdy z Was dokładnie wiedział, w którym miejscu byliśmy wówczas jako miasto, a w którym jesteśmy dzisiaj.
 
O ile pierwszy rok tej kadencji stał pod znakiem ostrych cięć finansowych, wymuszonych wprowadzeniem programu naprawczego, drugi rok przeżywamy w obliczu dotykającej nas wszystkich pandemii. Wraz z nią dotknęły nas kilkumilionowe straty z wpływów z podatku PIT oraz nieplanowane wydatki na zwalczanie koronawirusa. Najgorszą konsekwencją dla każdego z nas jest jednak ograniczony przez reżim sanitarny kontakt. Sam odczuwam go najbardziej, ponieważ bezpośredni kontakt z Wami zawsze stanowił dla mnie najwyższy priorytet. Dziś pojawiły się dodatkowe obostrzenia, które nie ułatwiają nam życia.
 
Trzeba przyznać, że przez te dwa lata jako miasto łatwo nie mamy. Nasuwa sie więc pytanie, czy chociaż w jednym roku tej kadencji będzie nam dane w spokoju realizować zamierzone cele? Mimo wszystko jestem dobrej myśli. Jestem bowiem przekonany, że trudne początki muszą być otwarciem na lepszą przyszłość. Dlatego pomimo przeciwności losowych, realizuję plan rozwoju miasta, bo Świętochłowice zasługują na więcej. Wierzę w mój zespół, który stoi za każdą małą i dużą decyzją służącą Miastu Świętochłowice.
 
Dziękuję wszystkim Wam, którzy wierzycie i wspieracie mnie w realizacji lepszych przyjaznych Świętochłowic.

 

 

Daniel Beger

Prezydent Miasta Świętochłowice

 

ul. Katowicka 54

41-600 Świętochłowice

tel. +48 32 349 18 11

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 Daniel Beger

Nawigacja

Tweets by d_beger