Świętochłowice zasługują na więcej!

Szanowni Państwo


21 października odbędą się wybory do samorządu naszego miasta. Po raz kolejny wybierzemy Prezydenta oraz Radnych Rady Miejskiej. To wielka szansa dla wszystkich mieszkańców na otwarcie nowego, lepszego dla Świętochłowic rozdziału w historii. Szansa, którą wreszcie warto wykorzystać.

Świętochłowice potrzebują natychmiastowych i koniecznych zmian. Kolejni gospodarze przez całe lata zapominali o najważniejszych potrzebach i problemach miasta. Jak dziś wyglądają Świętochłowice, widzimy przechodząc codziennie ulicami Lipin, Chropaczowa, Centrum - zniszczone budynki komunalne, zdegradowane całe dzielnice, obskurne podwórza, zamurowane okna. Wycinane są piękne tereny zielone pod nowe budownictwo, podczas gdy inne tereny leżą odłogiem. Poziom zadłużenia Świętochłowic w ciągu 8 lat zwiększył się ponad dwukrotnie i wynosi prawie 100 mln złotych! Kolejnymi kredytami spłacane są wcześniejsze, których nie udało    się spłacić. To prosta droga do bankructwa w ciągu najbliższych 5 lat.

Jak na ironię, mimo tylu problemów, grupa rządzących próbuje wśród mieszkańców wytworzyć wrażenie prężnie rozwijającego się miasta, gdzie ludziom dobrze się żyje, bo powstało kilka nowych placów zabaw, przebudowano basen, muzeum i kilka miejsc użyteczności publicznej. To iluzja, na którą wielu dało się nabrać, rzeczywistość bowiem jest zupełnie inna niż to, co można zobaczyć w opłacanych przez Urząd Miasta gazetkach, materiałach wideo czy wizualizacjach. Od lat mieszkańcy Świętochłowic są najbiedniejszym społeczeństwem w regionie, za to rządzący plasują się w czołówkach zarobków w skali kraju. Prawie wszystkie najważniejsze stanowiska należą i są obsadzane przez ludzi spoza miasta, często ściągani tu z partyjnego lub towarzyskiego klucza. Nie ma pieniędzy na remonty mieszkań, ale są na festyny, pikniki, tanią rozrywkę, czerwone dywany i auta służbowe za niemal 200 tyś zł. Jeśli nadal balon przepychu będzie sztucznie pompowany, w końcu pęknie. Nie możemy do tego dopuścić!

Jedyną szansą na zmiany jest powierzenie zaufania wyborczego lokalnym, świętochłowickim organizacjom nie związanym ze środowiskiem rządzących. Taką jest nasze Stowarzyszenie Przyjazne Świętochłowice. Od 2015 roku działamy społecznie na rzecz mieszkańców miasta. Idziemy do wyborów, bo nie zgadzamy się, aby nadal ignorowano prawdziwe problemy i potrzeby świętochłowiczan. Chcemy, aby miasto przestało straszyć swoim wyglądem, by ludzie przestali mieszkać w warunkach często urągających ludzkiej godności, by nasze wspólne pieniądze wreszcie były wydawane na to co najważniejsze – remonty budynków, ulic i podwórek, na budowę nowych mieszkań, na realną ochronę środowiska naturalnego, na poprawę bezpieczeństwa, na stworzenie realnego wsparcia dla przedsiębiorców.

Na tych i innych najważniejszych filarach oparłem swój program wyborczy. Proszę o Państwa głosy w nadchodzących wyborach do samorządu, zarówno na mnie, jako kandydata na Prezydenta Świętochłowic, jak również na przyjaznych kandydatów do Rady Miejskiej. Nasze wspólne wyborcze hasło to: Świętochłowice zasługują na więcej!

 

Dołożymy wszelkich starań, aby je urzeczywistnić.

Nawigacja